Modern & Contemporary, Helsinki F172

115 items
404. Aimo Kanerva, LANDSCAPE.
404. Aimo Kanerva, LANDSCAPE.
Hammer price
Unsold
700 - 800 EUR
405. Aimo Kanerva, HILL LANDSCAPE.
Hammer price
2 600 EUR
1 500 - 2 000 EUR
406. Ahti Susiluoto, "UNTITLED II".
Hammer price
Unsold
1 500 - 2 000 EUR
407. KAUKO LEHTINEN, blandteknik, signerad och daterad -61.
Hammer price
Unsold
1 000 - 1 500 EUR
408. Elvi Maarni, THOUGHTFUL.
408. Elvi Maarni, THOUGHTFUL.
Hammer price
1 600 EUR
1 500 - 1 800 EUR
409. Elvi Maarni, "FLAUTIST".
409. Elvi Maarni, "FLAUTIST".
Hammer price
1 000 EUR
1 000 - 1 200 EUR
410. Juhani Linnovaara, "SPANISH WOMAN".
Hammer price
800 EUR
800 - 1 200 EUR
411. Olavi Vaarula, "REXI".
411. Olavi Vaarula, "REXI".
Hammer price
400 EUR
500 - 600 EUR
412. Olli Lyytikäinen, "UNTITLED".
Hammer price
1 600 EUR
800 - 1 000 EUR
413. Alpo Jaakola, "WOMEN COME FROM THE FOREST".
Hammer price
3 000 EUR
1 300 - 1 500 EUR
414. ALPO JAAKOLA, akryl på duk, signerad och daterad -86.
Hammer price
Unsold
1 200 - 1 500 EUR
415. Alpo Jaakola, MAN'S HEAD.
Hammer price
Unsold
1 500 - 2 000 EUR
416. LEO LAUKKANEN, brons.
416. LEO LAUKKANEN, brons.
Hammer price
Unsold
800 - 1 200 EUR
417. Veikko Haukkavaara, CROW.
Hammer price
700 EUR
500 - 800 EUR
418. Timo Ruokolainen, DOG.
418. Timo Ruokolainen, DOG.
Hammer price
500 EUR
600 - 800 EUR