58
568090

Jalmari Ruokokoski

(Finland, 1886-1936)
1 500 - 2 000 EUR
17 100 - 22 800 SEK
1 560 - 2 080 USD
Hammer price
Unsold
Jalmari Ruokokoski
(Finland, 1886-1936)

JALMARI RUOKOKOSKI, olja på duk, signerad och daterad 1920.

Landskap med tallar, 48,5 x 70 cm.

Ytsmuts.