254
1114834

Magnus Enckell

(Finland, 1870-1925)
600 - 800 EUR
6 280 - 8 380 SEK
681 - 908 USD
Hammer price
400 EUR
Bidding requires special pre approval.
Magnus Enckell
(Finland, 1870-1925)

BY THE FOREST.

Sign. 1922. Watercolour, 28.5x35 cm.

Provenance

The artist's family.