470
212953

A Wilhelm Kåge stoneware 'Argenta' urn with cover, Gustavsberg 1931.

5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Hammer price
Unsold

Height 25 cm.

Ifylld nagg på lock och fot. Slitage. Smärre spricka.