1048
71997

LJUSSTAKAR,

8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
9 500 SEK
LJUSSTAKAR,

ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire. Förgylld brons. Rund fot. Räfflat skaft. Reliefdekor av lyror och blad. Höjd 30 cm.

Igensatta hål efter tidigare lampmontering. Bucklor.