110
70213

Olika konstnärer

(Sweden)
2 000 - 3 000 SEK
177 - 266 EUR
187 - 281 USD
Hammer price
Unsold
Covered by droit de suite

Sweden: BUS
Finland: Kuvasto

Olika konstnärer
(Sweden)

Materia/minne

Bård Breivik, Jan Håfström och Anders Knutsson. Multipel, numrerad 25/150. Editerad av Materia/Minne 1982. Objekt i laminerat björkträ 37 cm. Signerat Bård Breivik och daterat -82 a tergo. Sandgjuten aluminiumrelief bearbetad med saltsyra 15 x 18
cm. Signerad Jan Håfström och daterad 1982 a tergo. Vax/oljemedium på duk med lysande pigment uppklistrad på kartong 18 x 14,5 cm. Signerad Anders Knutsson och daterad -82 a tergo. Förpackad i kartong, med tillhörande bok.