1103
72113

BOK. "Courrier du beau monde. Journal des modes. des moeurs, de la litterature, des arts et des connaissances usuelles".

3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Hammer price
3 800 SEK

No 1 - 25, 1835. Flertalet (ett 50-tal) litografier, samt handkolorerade etsningar avbildande porträtt, möbler och modebilder.

Ej genomgången. Bokpärmarna nötta och med defekter. Sidor med fläckar och smärre veck, löst blad.