1161
72225

KLAFFBORD.

12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Hammer price
20 500 SEK
KLAFFBORD.

Finland/Ryssland. Empire, 1800-talets början. Fanerad med mahogny samt ställvis grönpatinerad. Skaft i form av putto. Tassfötter. Längd 115,5, bredd 68, höjd 75,5 cm.

Fanerlagningar.