131
70253

TEKANNA,

3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Hammer price
1 700 SEK
TEKANNA,

porslin. Qing dynastin 1700-tal.Bukig med rak pip. Dekor av blommor i solfjädersformade kartuscher mot cappucinerbrun fond. Höjd 12,5 cm.

Pipen och lockets insida med obet nagg.