155
70283

SPEGEL.

8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Hammer price
11 500 SEK
SPEGEL.

Rokoko, 1700-talets andra hälft. Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön. Dekor av musslor, voluter och blommor. Höjd 67,5, bredd 25,5 cm.

Gammalt men ej ursprungligt glas.