176
70337

BYRÅ.

8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Hammer price
6 200 SEK
BYRÅ.

Rokoko, 1700-talets andra hälft. Vitmålad. Beslag av förgylld mässing. Raka sidor, svängd front och ben. Tre lådor. Bredd 113, djup 69, höjd 75 cm.

Sidorna med torksprickor.