Theme auctions online
Madeleine Pyk – A Collection F769
Auction:
Auction:
Auction:
Auction:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Auction:
Auction:
Auction:
Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026
176
70337

BYRÅ.

8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Hammer price
6 200 SEK
Bidding requires special pre approval.
BYRÅ.

Rokoko, 1700-talets andra hälft. Vitmålad. Beslag av förgylld mässing. Raka sidor, svängd front och ben. Tre lådor. Bredd 113, djup 69, höjd 75 cm.

Sidorna med torksprickor.