179
70345

SKRIVBORD.

25 000 SEK
2 180 EUR
2 280 USD
Hammer price
31 000 SEK
SKRIVBORD.

Louis XVI-stil. Fanerat med mahogny. Beslag av mässing. Rektangulär delvis skinnklädd skiva. Svängda ben. Sex lådor. Dekor av ansiktsmaskaroner och rocailler. Längd 157, bredd 86, höjd 76 cm.

Fanerskador