197
70379

BYRÅ.

10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Hammer price
Unsold
BYRÅ.

Mellaneuropa 1700/1800-tal. Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av spräcklig svart marmor. Rak form, rundade hörn. Tre lådor. Bredd 130, djup 65, höjd 91 cm.

Senare beslag, torksprickor, ställvis skador.