Theme auctions online
Selected Modern Silver F764
Auction:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Auction:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Auction:
Selected Jewellery – Valentine F766
Auction:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Auction:
Kitchen Stories E1284
Auction:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Auction:
A Token of Love E1285
Auction:
Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026
197
70379

BYRÅ.

10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Hammer price
Unsold
Bidding requires special pre approval.
BYRÅ.

Mellaneuropa 1700/1800-tal. Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av spräcklig svart marmor. Rak form, rundade hörn. Tre lådor. Bredd 130, djup 65, höjd 91 cm.

Senare beslag, torksprickor, ställvis skador.