201
70381

BYRÅ.

20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Hammer price
16 000 SEK
BYRÅ.

Svensk rokoko. Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Svängd form. Fyra lådor, en med skrivinredning. Bredd 104, djup 65, höjd 76 cm. Nyckel medföljer.

Fanerskador, lagningar, ursprungligen med spegel baktill, del av beslag saknas, lösa beslag.