228
70445

FISKFAT samt MATTALLRIKAR,

3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Hammer price
4 000 SEK
FISKFAT samt MATTALLRIKAR,

ett par, porslin, underglasyr. Rörstrand 1920-tal. Brämen med dekor i relief av fiskar och blad i rosa och grönt. Tallrikarnas diam 24, fatets längd 58 cm.

Fotringsnagg.