440
70825

SCHATULL.

10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Hammer price
6 000 SEK
SCHATULL.

Barock. Fanerat med valnöt. Beslag av mässing. Rektangulärt med välvt lock. Rika blomsterbeslag. Längd 69, bredd 45, höjd 35 cm. Nyckel samt senare svärtat ställ medföljer.

Handtag saknas, kompletteringar, fanerskador, lagningar.