492
70919

BYRÅ.

20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Hammer price
17 500 SEK
BYRÅ.

Senbarock. Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Svängd sarg, raka sidor. Tre lådor och skrivskiva. Bredd 109, djup 60, höjd 79 cm.

Fanerskador, beslag från rokokotid, troligen ursprungligen med lambrekängbeslag.