533
70997

BÄGARE,

6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Hammer price
6 400 SEK
BÄGARE,

Johan Friedrich Steltzner, Malmö 1722. Spår av invändig förgyllning. Räfflad fot. På livet graverad kartusch. Höjd 16 cm.

Smärre slitage och bristningar, borttagen inskription.