533
70997

BÄGARE,

6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Hammer price
6 400 SEK
Bidding requires special pre approval.
BÄGARE,

Johan Friedrich Steltzner, Malmö 1722. Spår av invändig förgyllning. Räfflad fot. På livet graverad kartusch. Höjd 16 cm.

Smärre slitage och bristningar, borttagen inskription.