533
70997

BÄGARE,

6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Hammer price
6 400 SEK
Bidding requires special pre approval.
BÄGARE,

Johan Friedrich Steltzner, Malmö 1722. Spår av invändig förgyllning. Räfflad fot. På livet graverad kartusch. Höjd 16 cm.

Smärre slitage och bristningar, borttagen inskription.