533
70997

BÄGARE,

6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Hammer price
6 400 SEK
Bidding requires special pre approval.
BÄGARE,

Johan Friedrich Steltzner, Malmö 1722. Spår av invändig förgyllning. Räfflad fot. På livet graverad kartusch. Höjd 16 cm.

Smärre slitage och bristningar, borttagen inskription.