579
71089

VASER,

3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Hammer price
6 800 SEK
VASER,

ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal. Med Kangxi fyra karaktärers märke. Bukiga med uppdragen hals. Dekor i undrglasyrblått av den fyrkloade draken jagandes den heliga pärlan. Höjd 25 cm.

Fotringsnagg.