615
71161

BÄGARE,

8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Hammer price
8 200 SEK
Bidding requires special pre approval.
BÄGARE,

silver. Erik Lemon, Uppsala 1785. Delvis förgylld. Konande på kälad fot med svängda godroner. Svisselerad dekor av växtrankor. Höjd 23 cm.

Sliten förgyllning, smärre bristningar och bucklor.