flintgods. Trol Rörstrand sent 1700-tal. Oval med dekor i relief av meander och rosettupphängda girlander. Locket med krönande blomknopp i rosett. Längd 26, höjd 19 cm.
Kantnagg.
×
Log in
Could not log in