757
71427

SKÅLFAT,

2 000 - 4 000 SEK
177 - 353 EUR
184 - 368 USD
Hammer price
800 SEK
SKÅLFAT,

porslin. Ming. Runt med dekor i underglasyrblått av fåglar och växtslingor samt gröna "romboider". Diam 18,5 cm.

Litet kantnagg. Krackelyrer.