796
71439

Nils von Dardel

(Sweden, 1888-1943)

Lucienne vid spegeln

Signerad Dardel. Akvarell 60 x 45 cm.

,,,,

Droit de suite: Yes
Estimate:

10 000 - 12 000 SEK

938 - 1 130 EUR

899 - 1 080 USD

Hammer price:
14 500 SEK
Saleroom notice

Stämpelsignerad.

More information

A tergo, Nils Dardel Paris 1929, tillhör Thora Hamilton.