83
70161

DOSA,

3 000 SEK
265 EUR
276 USD
Hammer price
6 200 SEK
DOSA,

silver. Franska fantasistämplar. Empire-stil. Invändigt förgylld. Rektangulär. I locket infälld gouache av Napoleon Bonaparte, bröstbild samt i hörnen akantus i relief. Sidorna med bladstav. Längd 8,5, bredd 5, höjd 1,5 cm.

Slitage. Rester av signatur.