873
71653

KAFFEKANNA,

2 000 - 3 000 SEK
177 - 266 EUR
185 - 278 USD
Hammer price
1 700 SEK
KAFFEKANNA,

silver. Fredrik Oskar Ahlström, Södertälje 1855. Rokokostil. Balusterformad godronnerad. Svärtat trähandtag. Krönande blomknopp. Höjd 18,5 cm.

Lagning, smärre bucklor.