895
71785

LJUSSTAKAR,

5 000 SEK
441 EUR
460 USD
Hammer price
Unsold
LJUSSTAKAR,

ett par. Ryssland ca 1830/1840-tal. Pressad mässingsplåt. Reliefdekor av blommor och blad. Höjd 28 cm.

Provenance

Fanns på 1950-talet i prästgården i Inkeroinen, Finland.