923
71821

KOLONNSKÅP.

5 000 - 8 000 SEK
441 - 706 EUR
460 - 737 USD
Hammer price
17 000 SEK
KOLONNSKÅP.

Gustaviansk stil, 1800-tal. Ljust gråmålat, förgyllt och bronserat. Räfflad kolonn på kvadratisk bas. Anteckning undertill om förgyllararbete. Höjd 131 cm.