936
71845

KARMSTOL.

15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Hammer price
21 000 SEK
KARMSTOL.

Sengustaviansk. Vitmålad och mörkpatinerad. Svängd stoppad rygg. Dekor av pastellage.

En lejonmaskaron ersatt.

Provenance

Tidigare familjen Quensel, Göteborg.