1023
102837

KANDELABRAR, för tre ljus, ett par. Empire, 1800-talets början.

20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Hammer price
31 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Putto uppbärande bladornerade ljusarmar. Höjd 45 cm.

Lagningar.