1023
102837

KANDELABRAR, för tre ljus, ett par. Empire, 1800-talets början.

20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Hammer price
31 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Förgylld och patinerad brons. Putto uppbärande bladornerade ljusarmar. Höjd 45 cm.

Lagningar.