11
74585

SKÅLAR, 4 st, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.

3 500 - 4 000 SEK
309 - 353 EUR
322 - 368 USD
Hammer price
Unsold

Runda med blomdekor i famille rosefärger (3) samt imari (1). Diam 14-17 cm.

Sprickor, kantnagg.

Provenance

Rune & Marja Wiréns samling