Fanerad med svärtat trä, lönn och rotfaner. Beslag av mässing. Fyra rundade klaffar. Raka kannelerade ben. Inläggningar av blommor. Total längd 95, bredd 95, höjd 74,5 cm.
Smärre slitage.
×
Log in
Could not log in