114
76141

BORD, s.k. breakfast table. England 1800-tal.

6 000 - 8 000 SEK
545 - 727 EUR
580 - 773 USD
Hammer price
3 000 SEK

Fanerat med mahogny. Fällbar rektangulär skiva med rundade hörn. Fyrdelad centralfot på tassfötter med trissor. Längd 127, bredd 91, höjd 71 cm.

Smärre slitage.

 Hide
 Show more

Important Spring Sale 657

350. A Rococo silver snuff-box, unidentified makers mark, possibly Denmark, late 18th century.
2 000 - 3 000 SEK
Current bid:
- SEK