191
78717

SERVISDELAR, 15 st, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
370 - 556 USD
Hammer price
2 000 SEK

Bestående av fjorton tallrikar och ett fat. Runda profilerade med olika dekor i underglasyrblått av europeiserande blommor. Diam 24 resp 38 cm.

Nagg, sprickor, lagningar.

Saleroom notice

Correct amount of plate shall be 14.