216
79383

MATBORD, "Superellips" Bruno Mathsson och Piet Hein för Mathsson Inerantional.

6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Hammer price
7 600 SEK

Vitlackerad björkskiva. Förkromade spännben. Stämplat och etikettmärkt. Längd 220, bredd 120, höjd 71 cm. Smärre slitage, senare vitlackering.