227
79709

SELDON. Järvsö, Hälsingland, 1800-talets första del.

2 500 - 3 000 SEK
221 - 265 EUR
230 - 276 USD
Hammer price
1 200 SEK

Bestående av lokor, ett par, samt selbåge. Bemålade i grönt, rött och gult. Delvis skuren dekor.

Smärre slitage.