239
89979

TALLRIK, porslin. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722).

1 000 SEK
88 EUR
92 USD
Hammer price
1 300 SEK

Rund med polykrom dekor i famille vertepaletten av hjort, martall samt Fenixfågel. Diam 22 cm.

Spricka, lagning, nagg.