314
84793

KANNA, glas, 1800-tal.

1 500 - 2 000 SEK
142 - 190 EUR
163 - 217 USD
Hammer price
700 SEK
Bidding requires special pre approval.
KANNA, glas, 1800-tal.

Klotformad med uppdragen hals, fasetterad. Dekor i guld samt rektanglar i rött. Höjd 33 cm.

Lagning vid hänkeln.