326
85173

SKÅLFAT. Japan, Meiji.

1 000 - 1 500 SEK
96 - 144 EUR
108 - 163 USD
Hammer price
500 SEK
Bidding requires special pre approval.
SKÅLFAT. Japan, Meiji.

Runt blomkalksformat med dekor i underglasyrblått av fiskare vid flodlandskap. Diam 24 cm.

Skador, lagningar.