334
85365

BÄGARE, silver. Erik Ernander, Uppsala 1808.

8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Hammer price
Unsold

Delvis förgylld. Konande på rund kälad fot. Dekor av pärlstav, kartuscher och bladslingor. Graverade initialer. Höjd 22 cm.

Smärre bucklor.