385
105965

SMÖRPANNA, silver. Okänd smed , Moskva 1834.

3 000 SEK
265 EUR
276 USD
Hammer price
2 600 SEK

Invändigt förgylld. Rund delvis godronnerad. Rakt handtag och knopp av elfenben. Diam 9,5 cm.

Obetydlig lagning vid mynningskanten och små kantbristningar.