404
88663

Carl Skånberg

(Sweden, 1850-1883)
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Hammer price
Unsold
Carl Skånberg
(Sweden, 1850-1883)

"Fiskarbåt i insjövik"

Stämpelsignerad Carl Skånberg. Duk 46 x 69 cm.

Krackelyrer.

Exhibitions

Nationalmuseum, "Opponenterna av 1885", Stockholm 1945.