576
81957

SPEGEL. Gustaviansk.

15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Hammer price
23 000 SEK
SPEGEL. Gustaviansk.

Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön med räfflad medaljong, bandrosett och axknippen. Stockholms hallstämpel 1779. Höjd 86, bredd 45 cm.

Senare glas, smärre dekorlagningar.