639
93743

BANDSKED, allmoge. Hälsingland, dat 1805.

2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Hammer price
1 000 SEK

Bemålad i blått och rött med stiliserad blomsterdekor. Längd 14, höjd 18 cm.

Skador, lagningar.