808
97541

BÄGARE, silver. Bengt Collin, Uppsala 1723.

10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Hammer price
8 200 SEK
Bidding requires special pre approval.

Delvis förgylld. Konande på rund räfflad fot. Graverad dekor av kartuscher. Vågband. Höjd 18 cm.

Foten möjligen lagad, obet bucklor.