814
97603

BÄGARE, silver. Erik Lemon, Uppsala 1769.

8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
Unsold

Spår av förgyllning. Konande på rund kälad fot med svängda knäckar. Svisselerad dekor av bladslingor och initialer. Vågband. Höjd 20,5 cm.

Smärre slitage.