828
97759

SOFFBORD, formgivet av Bruno Mathsson, Bruno Mathsson Internationall 1964.

6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Hammer price
Unsold

Rund skiva, fanerad med palisander, spännben av björk. Brännmärkt signatur. Höjd 59, diam 150.

Skador.