834
97813

Theodor Caspar von Fürstenberg

(Germany, 1600-1675)
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
9 000 SEK
(Germany, 1600-1675)

Klippigt kustlandskap med figurer i månsken.

Signerad F.C. De Fürstenbergh fecit och daterad 1657. Duk uppklistrad på pannå 31 x 50 cm.