895
97367

BÄGARE, silver. Erik Lemon, Uppsala 1761.

2 000 - 2 500 SEK
174 - 218 EUR
182 - 228 USD
Hammer price
3 400 SEK

Invändigt förgylld. Konande på rund räfflad fot. Vågbandsdekor. Höjd 9,5 cm.

Småbucklor.